Zákaznická zóna
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Naše měřící systémy

Naše měřící systémy

Po předešlých měřících systémem GRAD 2000 a GRAD 3000 aktuálně nabízíme GRAD 4000, který ještě lépe splní, jak představy našich klientů, tak i naše požadavky na dokonale fungující systém 21. století využívající nejmodernějších technologií.

Systém GRAD4000 umožňuje všechny způsoby měření tepla a vody. Je bezdrátový, online, registruje manipulace, ovlivňování meřičů tepla nebo vodoměrů. Umožňuje uživatelům přístup k aktuálně naměřeným datům a jejich spotřeb a ne jednou za rok, jak bývá zvykem. Odečítací jednotky jsou programovatelné, v brzké době přibyde měření podružných elektroměrů. Do systému je možné přidat ultrazvukový vodoměr ke kontrole patního vodárenského vodoměru.

Jak to funguje?

Odečtová jednotka se instaluje do společných prostor a zvládne odečítat až 8 pater v 1 vchodě. S měřiči, měřidly a vodoměry komunikuje pomocí mezinárodního protokolu W-Mbus. Odečty jsou v čase nahrány na cloudové úložiště odkud jsou následně zpracovány do naší zákaznické zóny. Odečtová jednotka má v sobě zabudovanou sim kartu pro potřeby online odečtů, také umí oboustrannou komunikaci, tedy že neumí jen odečítat, ale umí zaslat i povel, což je důležité pro budoucí využití, rozšíření funkcí apod.

zákaznické zóně má každý uživatel k dispozici data svého bytu a spotřebu celého domu (měsíční přehledy rozúčtování, naměřené hodnoty měřičů či vodoměrů se záznamem času s rozlišením i na 1 hodinu, spotřeba GJ, cena GJ, spotřeba v Kč, grafy teplot, užitečné informace, archivy vyúčtování, smluv, servisních záznamů, nastavení hlídání spotřeb, zaslání dotazu apod.. Pro správce, vlastníka je samozřejmě možný přístup na všechny byty. Přístupy a možnosti zobrazení lze individuálně nastavit. Samozřejmostí jsou reporty v případě poruch, snahy ovlivnění měření, alarmy protékání vody, zaseknutého vodoměru atd. Reporty jsou zasílány prozatím emailem. Pro vyzkoušení zákaznické zóny nám napište a my Vám zašleme přístup.

Poptejte naše služby