Rychlý kontakt: +420 604 232 725
info@sams.cz
"Váš dlouholetý partner v rozúčtování nákladů na teplo"

Nabízíme online elektronické vodoměry KADEN pomocí systému Grad 4000. Nespornou výhodou online měření spotřeby vody je přehled uživatele v čase. Tím se dá předejít nepříjemným překvapením, které Vás můžou potkat při klasickém ročním odečtu a ročním vyúčtování (např. protékání WC apod.)

Elektronické vodoměry jsou rezistentní vůči nepříznivým vlivům. Mají vysokou odolnost proti pokusům o ovlivnění magnetickým polem, robustní konstrukce odolává vnějším mechanickým vlivům. Například kryt počítadla z polykarbonátu je prakticky nezničitelný. Konstrukce mokré části umožňuje správný chod vodoměru i v případě znečištěné vody. Sebepřesnější vodoměr, který se rychle zanese nečistotami, je pro uživatele neefektivní investicí.

Vodoměry zcela vyhovují aktuální legislativě, včetně zdravotní nezávadnosti.

Jak to funguje?

V první řadě jsou to měřící přístroje instalované na měřících místech.  Údaje vysílané z přístrojů přijímají datové opakovače (repeatery) a předávají je na vstupní bránu (gateway), která přes síťový router předává data do sítě internet na vzdálený datový server a následně do zákaznické zóny. V domě s přístroji je třeba, podle dosahu komunikace, instalovat několik
opakovačů (repeaterů) a vstupní bránu pro internet (gateway). Gateway je přes router připojena k internetu. Jaké softwarové prostředky jsou použité? Přístup do systému je přes běžný webový prohlížeč na uživatelském počítači.
Zobrazení a zpracování naměřeních dat včetně rozúčtování zajišťuje uživatelsky přívětivá webová aplikace. Přístupy do zákaznické zóny je možné přidělit jak správci domu, tak i volitelně jednotlivým uživatelům bytových jednotek.

Co můžete získat díky naší zákaznické zóně?

– 24 hodin denně přehled o spotřebách vody a energií.
– Odečty k dispozici kdykoliv budete chtít.
– Kontrolu činnosti vodoměrů a hlášení o chybách (pokusy o ovlivnění, nefunkční vodoměr, havárie).
– Historie spotřeb vody a energií – záznamy s rozlišením po jedné hodině.
– Porovnání součtu bytových vodoměrů proti kontrolnímu vodoměru na patě domu.
– Přehledné zobrazení údajů, veškeré informace k vyúčtování, legislativě a výpočtům.
– Rozúčtování nákladů na spotřebu vody a energií.